Amphenol Communications Solutions DILB18P-223TLF
Conn DIP Socket SKT 18 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet2ページ9年前
Datasheet2ページ19年前
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2005-03-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-06-26
LTD Date2027-06-26
関連部品
IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
TE Connectivity1-2199298-5
IC & Component Socket, 18 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Phosphor Bronze
TE Connectivity1-390261-5
Socket, DIP; Dual Leaf; 18 Pos.; 0.100In.cen.; Thru Hole; 0.300In.; Phosphor Bronze
IC & Component Socket, 16 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Phosphor Bronze
説明
SOCKET DIP DUAL 18POS 2.54MMPITCH THRUHOLE COPPERCNT TINPLATING
18 Position (2 x 9 ) 2.54 mm Pitch Open Frame Through Hole DIP Socket
DIP Socket, Stamped and Formed
IC Socket, DIP18, 18 Contact(s)
CONN IC DIP SOCKET 18POS TINLEAD
IC&Component Sockets SOCKETS DIP
Plugin IC / Transistor Socket ROHS
Light-Duty Full-Extension Slide with Lever-Disconnect
DILB18P-223TLF-DILB ASSEMBLY <CA
Dip Socket, 18 Position, Through Hole; No. Of Contacts:18Contacts; Connector Type:Dip Socket; Pitch Spacing:2.54Mm; Product Range:-; Row Pitch:7.62Mm; Contact Material:Copper Alloy; Contact Plating:Tin Plated Contacts Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions DILB18P223TLF