Amphenol Communications Solutions DILB14P-223TLF
IC & Component Socket, 14 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Copper Alloy
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet2ページ9年前
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.50%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1994-11-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-06-26
LTD Date2027-06-26
関連部品
TE Connectivity1-2199298-3
IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 0.3inch Row Spacing, Solder
TE Connectivity1-390261-3
Socket, DIP; 14Pins; Dual Leaf; Economy Ladder; 0.3In.; Phosphor Bronze; Tin/Lead
IC & Component Socket, 16 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Phosphor Bronze
Adam TechICS-316-T
IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 1.778mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
TE Connectivity / AMP390261-5
Connector DIP Socket Socket 18 Position 2.54mm Solder Straight Through Hole Tube
Adam TechICS-314-T
IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 1.778mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
説明
14P DIP Tin Copper Alloy -55閳╁剤+105閳 2.54mm Plugin IC / Transistor Socket ROHS
Conn DIP Socket SKT 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN / 14 (2 x 7) Pos DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing Socket Tin Through Hole