Amphenol Communications Solutions 70236-103LF
Board Connector, 8 Contact(S), 4 Row(S), Male, Straight, Press Fit Terminal, Locking, Plug
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
_legacy Avnet
Datasheet6ページ15年前
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.81%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Amphenol Communications Solutions88960-101LF
Board Connector, 8 Contact(S), 4 Row(S), Male, Straight, Press Fit Terminal, Locking, White
Amphenol Communications Solutions70236-101LF
Metral® Power Connectors, Backplane Power Connectors, 4 Row Power Header, Press-Fit, Wide body.
Amphenol Communications Solutions70236-101
Header Connector,Hybrid,RECEPT,0+8 Contacts,PIN,COMPLIANT FIT Terminal
TE Connectivity / AMP536603-1
8 Contact(S), Male, Straight Two Part Board Connector, Press Fit
TE Connectivity / AMP536600-1
Board Connector, 8 Contact(s), 4 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Locking, Receptacle
Board Connector, 8 Contact(s), 4 Row(s), Male, Straight, 0.236 inch Pitch, Solder Terminal, Natural Insulator, Receptacle
説明
Conn Hard Metric HDR 8Power POS 2mm Press Fit ST Thru-Hole Tube
70236-103LF-METRAL PWR HDR 1MX4R PF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 70236103LF
Amphenol 70236-103LF Metral Power Header Male Shrouded 1Mx4R PF
CONN METRAL BACKPLANE 8-POS PRESS-FIT
CONN HEADER BLADE PWR 8POS PCB