Amphenol Communications Solutions 69155-040LF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Quickie® Tray
IHS
Datasheet3ページ18年前
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole C-Grid® Frame
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole
Amphenol Communications Solutions76383-320LF
Dubox®2.54mm, Board to Board Connector, Shrouded Header, Double Row, Right Angle.
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-120-11-G-D-610-RA
Conn Shrouded Header HDR 40 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole C-Grid® Tray
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 40 Contacts, Through Hole Right Angle, TSS Series
説明
Quickie Slimline Header, Wire to Board connector, Through Hole, Right Angle, Double Row, 40 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
QKE HDR-69155-040LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 69155040LF
Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Blue Insulator