Amphenol Communications Solutions 10042867-40MB10ELF
FFC / FPC Board Connector, R/A, ZIF, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, VLH Series, Surface Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet3ページ10年前
Amphenol ICC / FCI
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Easy-On Ffc/Fpc Connector 0.50Mm Pitch Fd19 Serie |Molex/woodhead 505110-4091
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 28 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications Solutions10051922-3010ELF
Amphenol Communications SolutionsSFV30R-2STBE1HLF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFV34R-3STBE1HLF
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 34 Contacts, Receptacle, FCI SFV-R Series
説明
0.50mm Flex Connector, VLH Series, 40 Position, Lower Side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free Type.
FFC/FPC Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Female, Right Angle, 0.020 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Natural Insulator
CONNECTOR, FPC, R/A, 40POS, 1ROW, 0.5MM; Pitch Spacing:0.5mm; No. of Contacts:40Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:VLH Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Bottom; No. of Rows:1 Row