AMD XCKU15P-L1FFVA1156I
FPGA, Kintex UltraScale+ Series, SRAM, 1143450 Logic Cells, 516 I/Os, 1156 Pins, FCBGA
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet50ページ12年前
Augswan
Xilinx SCT
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.D
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.60
Introduction Date2016-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
Kintex UltraScale FPGA, Speed Grade-L1, Logic Cells 1143K, A1156, RoHS
Xilinx SCT
ROHS3Compliant BALL Active BOTTOM field programmable gate array -40C~100C TJ 0.72V 3.51mm