Abracon AIUR-06-472K
Inductor Power Unshielded Drum Core 4700uH 10% 10KHz Ferrite 0.4A 5.6Ohm DCR RDL
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Electro Sonic
Master Electronics
Abracon SCT
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
Introduction Date2002-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Wirewound 4700uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5.6Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 4700uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.24A 13.6Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 4700uH 10% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 0.1A 18Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 4700uH 10% 1KHz Ferrite 0.18A 9.66Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 4700uH 10% 1KHz 0.074A 45Ohm DCR AXL T/R
Ind Power 4.7mH 10% 1KHz Ferrite 390mA Axial Bulk
説明
Ind 4700.00 Uh 0.280 A 5600.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-472K
General Purpose Inductor, 4700uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Power Inductors - Leaded FIXED IND 4.7MH 280MA 5.6 OHM TH