Abracon AIAP-01-270K-T
Inductor Power Wirewound 27uH 10% 1KHz 0.95A 0.22Ohm DCR AXL T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Abracon SCT
Sager Electronics
サプライチェーン
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 0.71A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 27uH 10% 10KHz Ferrite 1A 0.073Ohm DCR RDL Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz Ferrite 2.5A 0.056Ohm DCR AXL Bag
TAIYO YUDENLHLC06NB270K
Inductor Power Wirewound 27uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.8A 0.33Ohm DCR RDL Bulk
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 27uH 10% 1MHz Ferrite 180mA 0806 Embossed T/R
説明
27 H Unshielded Wirewound Inductor 950 mA 220mOhm Max Axial
Tape & Reel / Axial Power Inductor, 9.14mm x 3.3mm, 2,500pc per reel
Power Inductor 27uH 0.95A 220mΩ, AIAP-01 , RoHS
Abracon SCT
FIXED IND 27UH 950MA 220 MOHM TH
General Purpose Inductor, 27uH, 10%, 1 Element