ABB Control OS400J03
Fusible Disconnect Switch 400A 3 Poles 600VAC, Panel Mount, J Fuse, UL98
データシート
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet8ページ14年前
Farnell
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+38.10%
説明
Load Break Switch, 3 Pole, 600V, 400A; No. Of Poles:3 Pole; Contact Voltage Ac Max:600V; Contact Current Ac Max:400A; Ip/Nema Rating:-; Switch Disconnector Terminal Style:Lug Terminal; Switch Disconnector Mountng Type:Surface Mountrohs Compliant: Yes |Abb OS400J03
ABB OS400J03 Disconnect Switch Brand: ABB. Part Number: OS400J03. ABB Disconnect Switch, Front Operated Fusible Open, Series: OS Series, 1000 VAC, 400 A, 350 hp, 3 Pole, 200 kA Short Circuit, 1NC-1NO Contact Form, Surface Mounting, Lug Terminal, 40 deg C, 230 mm H x 255 mm W x 176 mm D Dimensions. Additional Description: ABB -OS400J03 (N) 3P SW 400A J FUSE UL98 LH NON-CANCELLABLE , NON-RETURNABLE. Catalog Description: Switch Fuses,Front Operated,3-pole,03 (Left Side),Class J,400 A,Handle and shaft not included,..