3M P50E-050P1-S1-EA
PCB, .050 in Boardmount Plug, P50E Series, P50E050P1S1EA | 3M P50E-050P1-S1-EA
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ15年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-41.62%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity1-5102156-0
Board Connector, 34 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal
Conn Ejector Header HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box
TE Connectivity1-5102321-0
AMP-Latch RoHS Compliant COMMERCIAL UL Connector Header UL94V-0 -65C~105C 1A 1000VAC V
AMP-Latch RoHS Compliant COMMERCIAL UL Connector Header UL94V-0 -55C~105C 1A 1000VAC V
説明
Board Connector, 50 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Plug
I/O Connector; Gender:Plug; No. of Contacts:50; Contact Termination:IDC/IDT; Leaded Process Compatible:Yes; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Pitch Spacing:0.05" ;RoHS Compliant: Yes
PLUG, PCB, VERTICAL, 50WAY; Connector Type:Wire-to-Board; Gender:Plug; Ways, No. of:50; Lead Spacing:1.27mm; Termination Method:Solder; Contact Material:Copper Alloy; Series:P50E; Contact Plating:Gold over Nickel; Rows, No. of:2; Colour:Black; Current Rating:0.5A; Material:Copper Alloy; Pitch:0.05"; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-55°C