Yageo Group YC158TJR-0747RL
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group YC158TJR-0747RL.
IHS
Datasheet13 pagine2 anni fa
HQonline
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.02%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V470JV
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V470JV
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-38V510JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 51ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupTC164-JR-0751RL
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group YC158TJR-0747RL fornite dai suoi distributori.
1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC158 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 310mW 47Ohm ±200ppm/C
47¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm
RESISTOR NETWORK, RNA310 1206 47R
YC158TJR-0747RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
RESISTOR NETWORK, RNA310 1206 47R; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:310mW; Voltage Rating:25V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; No. of Elements:8; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:0.55mm; External Length / Height:3.3mm; External Width:1.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:1206; Power Rating per Element:31mW; Reel Quantity:5000; Resistor Element Material:Thick Film Array; Series:RNA310; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:25V; Voltage Rating VDC:25V