Yageo Group XP60PN72REN
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 53 mA, 72 ohm, SOT-23, Surface Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group XP60PN72REN.
Farnell
Datasheet7 pagine0 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.26%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.21.00.95
Introduction Date2024-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group XP60PN72REN fornite dai suoi distributori.
MOSFET, N-CH, 600V, 0.053A, SOT-23;
Power Field-Effect Transistor, 0.053A I(D), 600V, 72ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET, N-CH, 600V, 0.053A, SOT-23; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:600V; Continuous Drain Current Id:53mA; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:5V RoHS Compliant: Yes