Yageo Group XP10TN028YT
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 7.5 A, 0.028 ohm, PMPAK, Surface Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group XP10TN028YT.
Farnell
Datasheet10 pagine0 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.58%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group XP10TN028YT fornite dai suoi distributori.
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 100V, 7.5A, PMPAK;
N-CH SINGLE 100V PMPAK3X3
MOSFET, N-CH, 100V, 7.5A, PMPAK; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:7.5A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V RoHS Compliant: Yes