Yageo Group SQP500JB-27R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group SQP500JB-27R.
IHS
Datasheet9 pagine3 anni fa
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
-100%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity / AMP3-1623795-2
Stackpole ElectronicsCB5JB25R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 25ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group SQP500JB-27R fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR SQP 0.374x 0.354Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm 5W 27Ohm 300ppm/C
SQP Series 5 W 27 Ohm ±5% ±300 ppm/°C 22x9.5x9mm Axial Lead Cement Resistor
RES, 27R, 5W, 350V, AXIAL, METAL OXIDE; Resistance:27ohm; Product Range:SQP Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Oxide RoHS Compliant: Yes