Yageo Group SQP500JB-200R
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor 卤5% 300ppm/C 200Ohm 5W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group SQP500JB-200R.
IHS
Datasheet9 pagine2 anni fa
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
-13.49%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879354-8
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 200ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879350-2
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF200JB-73-220R
RSF Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 220Ohm 0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
OhmiteTUW5J200E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group SQP500JB-200R fornite dai suoi distributori.
SQP Series 5 W 200 Ohm ±5% ±300 ppm/°C 22x9.5x9mm Axial Lead Cement Resistor
Res, 200R, 5%, 5W, Metal Oxide, Axial; Resistance:200Ohm; Product Range:Sqp Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Oxide Rohs Compliant: Yes |Yageo SQP500JB-200R