Yageo Group SQP10AJB-240R
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group SQP10AJB-240R.
IHS
Datasheet9 pagine3 anni fa
Future Electronics
Factory Futures
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-16.49%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 240ohm, 26.8328V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 240ohm, 15.4919V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 240ohm, 40.9878V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J240R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.33W, 240Ohm, 250V, 5% +/-Tol, -1200, 0Ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J240R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group SQP10AJB-240R fornite dai suoi distributori.
Normal Style Cement Resistor 240Ohm 10W 5% Axial Bulk
SQP Series 240 Ohm 10 W ±5% ±300 ppm/°C Axial Lead Cement Resistor
Axial FIXED RESISTOR SQP 0.374x 0.354Rectangularx1.890L 9.50mmx9.00mmx48.00mm 10W 240Ohm 300ppm/C
Res Wirewound 240 Ohm 5% 10W ±300ppm/C Cement AXL Bulk
RES, 240R, 5%, 10W, METAL OXIDE, AXIAL; Resistance:240ohm; Product Range:SQP Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Oxide