Yageo Group RT0805DRE07953RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 953ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805DRE07953RL.
Trend di 3 mesi:
-0.67%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-PB6D9530V
Res Thick Film 0805 953 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6RBD9100V
Res Thick Film 0805 910 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D1001V
Res Thick Film 0805 1K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRE0805DR-071KL
RESISTOR, 0805, 1K, 0,5%
Yageo GroupRT0805DRD071KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRD07910RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 910ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805DRE07953RL fornite dai suoi distributori.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 953Ohm 0.5% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 953Ohm 0.125W 1/8W
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/8W 0805