Yageo Group RT0805DRE073K83L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 3.83kOhm 0.5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805DRE073K83L.
Future Electronics
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-PB6D3831V
Res Thick Film 0805 3.83K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6RBD3601V
Res Thick Film 0805 3.6K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RBD3901V
Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRD073K9L
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 3.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRD074K02L
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 4.02kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805DR-074K02L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 4.02kOhm 0.5% Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805DRE073K83L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3830ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT Series 0805 0.125 W 3.83 kOhm ±0.5% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1/8W 0805