Yageo Group RT0805DRE072K94L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.94kOhm 0.5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805DRE072K94L.
Future Electronics
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA-6AED302V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 3kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ6RBD2701V
Res Thick Film 0805 2.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6RBD3001V
Res Thick Film 0805 3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRD072K7L
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805DR-073KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 3kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRC0805DR-073K01L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 3.01kOhm 0.5% Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805DRE072K94L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2940ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thin Film 0805 2.94K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
RT Series 0805 0.125 W 2.94 kOhm ±0.5% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor