Yageo Group RT0805DRE07267KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 267kOhm 0.5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805DRE07267KL.
Trend di 3 mesi:
-6.43%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-PB6D2673V
Res Thick Film 0805 267K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PB6D2553V
Res Thick Film 0805 255K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 280K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0805DRD07249KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 249kOhm 0.5% Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805DRE07267KL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 267000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 267kOhm 0.125W 1/8W
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/8W 0805