Yageo Group RT0805DRD0724R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 24.9ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805DRD0724R9L.
Future Electronics
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
Trend di 3 mesi:
-1.98%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA-6AHD24R9V
Res Thin Film 0805 24.9 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0805DRE0724R9L
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 24.9Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD0724R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 24.9ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AHD270V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 50PPM 27 OHM
PanasonicERA-6AHD240V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 50PPM 24 OHM
Yageo GroupRT0805DRE0727RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 27ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805DRD0724R9L fornite dai suoi distributori.
RT Series 0805 0.125 W 24.9 Ohm ±0.5% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 24.9Ohm 0.125W 1/8W
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0805