Yageo Group RT0402FRE0747KL
62.5mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0402FRE0747KL.
Future Electronics
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
Upverter
TME
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-55.29%
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0747KL
Res General Purpose Thick Film 0402 47K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0747KL
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0402FRE0747KL fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RT Series 0402 0.063 W 47 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 47kOhm ±50ppm/C
Res, 47K, 1%, 0.063W, Thin Film, 0402; Resistance:47Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0402FRE0747KL