Yageo Group RT0402DRE0791KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 91kOhm 0.5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0402DRE0791KL.
IHS
Trend di 3 mesi:
-1.33%
SimboloImpronta
SnapEDA
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-2RHD9102X
ERJ FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 91kOhm 0.063W 1/16W
Yageo GroupRE0402DRE0791KL
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0402 91kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ2RHD1003X
Res Thick Film 0402 100K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRE0402DRE07100KL
63mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AED913X
Res Thin Film 0402 91K Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402DRD0791KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 91000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0402DRE0791KL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 91000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 91kOhm 0.063W 1/16W
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/16W 0402