Yageo Group RT0402DRE0743KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 412ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0402DRE0743KL.
IHS
Trend di 3 mesi:
-0.44%
SimboloImpronta
SnapEDA
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-2RHD433X
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 0.5% 7 inch reel 50 ppm 43K ohm
PanasonicERJ2RHD4702X
Res Thick Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2RHD3902X
Res Thick Film 0402 39K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRE0402DRE0747KL
63mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402DR-0743KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±0.5% 43kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402DRD0747KL
62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0402DRE0743KL fornite dai suoi distributori.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 43kOhm 0.5% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 43kOhm 0.063W 1/16W
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/16W 0402