Yageo Group RL2010JK-070R2L
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RL2010JK-070R2L.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-30.12%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-04-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRL2010FK-070R2L
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT2010JK-070R2L
PT Series 2010 0.2 Ohm ±5 % 0.75 W ±75 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Yageo GroupRL2010FK-070R22L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR Series 0.22 Ohm ±1 % 0.5 W 2010 Surface Mount Fixed Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RL2010JK-070R2L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.2ohm, 0.3873V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 200mOhm ±600ppm/C
RL Series 2010 0.75 W 0.2 Ohm ±5% ±600 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
Res, R2, 0.75W, 2010, Thick Film; Resistance:200Mohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:5Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL2010JK-070R2L