Yageo Group RL2010FK-070R4L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.4ohm, 0.5477V, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RL2010FK-070R4L.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Datasheet9 pagine11 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+87.32%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPT2010FK-7W0R4L
Current Sensor Low TCR High Power Chip Resistor Thick Film 2010 400mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ-C1BFR39U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.39 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJB1BFR43U
Res Thick Film 1020 0.43 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupPT2010FK-7W0R39L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 2010 390mOhm 1% Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RL2010FK-070R4L fornite dai suoi distributori.
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 400mOhm ±300ppm/C
RL Series 2010 400 mOhm ±1% 0.75 W ±300 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Res, R4, 0.75W, 2010, Thick Film; Resistance:0.4Ohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:5Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL2010FK-070R4L