Yageo Group RL1206FR-070R047L
47 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RL1206FR-070R047L.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Burklin Elektronik
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-14.29%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
Introduction Date2008-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-L08KF47MV
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8CWFR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B2CFR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Current Sense Resistors - SMD 47 mOhms 100ppm 1206 1% AEC-Q200
TE Connectivity / AMP1-2176055-8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RL1206FR-070R047L fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 1/4W ±1200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
250mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 47mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RL 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 47mOhm ±1200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.047ohm, 0.1084V, 1% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RL Series 1206 0.25 W 47 mOhm ±1% ±1200 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
Res, 0R047, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:0.047Ohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL1206FR-070R047L