Yageo Group RC2512JK-072R2L
RC Series 2512 1 W 2.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2512JK-072R2L.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-27.90%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity3-1622820-4
Surface Mount Thick Film Resistor, 3520 Series, 2.2 ohm, 1 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW Series 2512 1 W 2 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ2R2U
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2512JK-072R2L fornite dai suoi distributori.
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 2.2 Ω, 1 W, ±5 %, RC2512JK-072R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RC 0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 2.2 Ohms 1 W 2512 5%
RESISTOR, PRC221 2512 2R2; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:6.4mm; External Width:3.1mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2512; Reel Quantity:4000; Series:PRC221; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V