Yageo Group RC2512JK-072M2L
Res Thick Film 2512 2.2M Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2512JK-072M2L.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
element14 APAC
TME
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+66.28%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 2512 2.2M Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ1TYJ225U
Res Thick Film 2512 2.2M Ohm 5% 1W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 2M Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TYJ205U
Res Thick Film 2512 2M Ohm 5% 1W -400ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-072ML
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2MΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2512JK-072M2L fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2200000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RC 0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm 1W 2.2MOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 2.2mOhms 1W 2512 5%
SMD Resistor 2512 2.2MΩ ±5% 1W ±100ppm/℃
Thick Film Res - 2512 5% 2200000 Ohms
RESISTOR, PRC221 2512 2M2; Product Range:YAGEO (PHYCOMP) - RC Series GENERAL PURPOSE CHIP Resistor; Resistance:2.2Mohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistor Element ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, PRC221 2512 2M2; Resistance:2.2Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:6.4mm; External Width:3.1mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2512; Reel Quantity:4000; Series:PRC221; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V