Yageo Group RC2010JK-0775RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010JK-0775RL.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-52.07%
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-12ZYJ750U
ERJ Series 2010 75 Ohm ±5% 0.75 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 75ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 75 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ820U
Res Thick Film 2010 82 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12ZYJ680U
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 82ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010JK-0775RL fornite dai suoi distributori.
Res, 75R, 5%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-0775RL
RC Series 2010 0.75 W 75 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 75Ohm 5% Emboss T/R
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 75Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010