Yageo Group RC2010FK-07910KL
2010 910k ohms 1% thick film surface mount chip resistor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-07910KL.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
Upverter
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+34.79%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-12SF1004U
Res Thick Film 2010 1M Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 909K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 1M Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF8203U
Res Thick Film 2010 820K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 866K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 825K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-07910KL fornite dai suoi distributori.
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 910kOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 910000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
910K¦¸ ¡À1% 750mW 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm