Yageo Group RC2010FK-077R5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 7.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-077R5L.
Trend di 3 mesi:
-1.07%
Parti correlate
Fixed Resistors 2010 8.06 Ohm 1% 3/4W 200ppm/C Molded SMD SMD Blister T/R - Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 8.25ohm, 400V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupAC2010FK-076R8L
Res Thick Film 2010 6.8 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2010FK-078R2L
Res Thick Film 2010 8.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6.81ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 1020 8.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-077R5L fornite dai suoi distributori.
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 7.5Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 7.5Ohms 3/4W 2010 1%
SMD Resistor 2010 7.5Ω ±1% 3/4 W ±200ppm/℃
7.5¦¸ ¡À1% 750mW 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm
RC2010FK-077R5L, YAGEO / YAGEO AMERICA
Res, 7R5, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:7.5Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-077R5L