Yageo Group RC2010FK-072K1L
Res Thick Film 2010 2.1K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-072K1L.
IHS
Trend di 3 mesi:
-8.73%
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 2000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF1961U
Res Thick Film 2010 1.96K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 2.26K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF2201U
Res Thick Film 2010 2.2K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 2.21K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-072K1L fornite dai suoi distributori.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 2.1kOhm 1% Emboss T/R
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.1kOhm 0.75W 3/4W
RC Series 2010 0.75 W 2.1 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010