Yageo Group RC1218FK-072R2L
Res Thick Film 1218 2.2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC1218FK-072R2L.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-19.61%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 1218 2.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1218JK-072R2L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1218 2.2Ohm 5% Emboss T/R
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
Yageo GroupAC1218FK-072RL
Res Thick Film 1218 2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Epoxy Wide Terminal SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 2Ohm ±200ppm/C
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC1218FK-072R2L fornite dai suoi distributori.
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
RC Series 1218 1 W 2.2 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Res, 2R2, 1%, 1W, Thick Film, 1218; Resistance:2.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:1218 Wide [3246 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC1218FK-072R2L