Yageo Group RC0805JR-0747ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±300ppm/℃ ±5% 47MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805JR-0747ML.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
element14 APAC
Future Electronics
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.61%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805JR-0747ML fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0805 47M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD T/R
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 47MOhm ±300ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 47000000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 47 MOhms 125 mW 0805 5%
RESISTOR, THICK FILM, 47MOHM, 125mW, 5%; Resistance:47Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Series:RC0805; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, HRC11 0805 47M; Resistance:47Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.55mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0805; Series:HRC; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:150V; Voltage Rating V DC:150V