Yageo Group RC0201FR-071R2L
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% -100/ +350ppm/C 1.2Ohm 0.05W 1/20W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0201FR-071R2L.
Upverter
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+4.63%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0201JR-071R2L
Res Thick Film 0201 1.2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-071R3L
Res Thick Film 0201 1.3 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
MulticompMCRE000221
Res General Purpose Thick Film 0201 1.1 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-1GNJ1R2C
Res Thick Film 0201 1.2 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ1R2C
Res Thick Film 0201 1.2 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-071R1L
Res Thick Film 0201 1.1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0201FR-071R2L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1.2ohm, 25V, 1% +/-Tol, -100,350ppm/Cel, Surface Mount, 0201
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% -100ppm/℃~+350ppm/℃ 1.2Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR, 0201, 0.05W, 1R2, 1%; Resistance:1.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50mW; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +350ppm/°C; Resistor Case Style:0201; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); ;RoHS Compliant: Yes