Yageo Group PE1206FRF070R22L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 220mOhm 1% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE1206FRF070R22L.
IHS
Datasheet14 pagine2 anni fa
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPT1206FR-070R22L
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJB2BFR22V
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R2L
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPT1206FR-7W0R2L
500mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RCWE 1206 0.24 Ohm ±1% 0.5 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE1206FRF070R22L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.22ohm, 0.2345V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
220 mOhms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200
Current Sense Resistors - SMD 220 mOhms 100ppm 1206 1% AEC-Q200