Yageo Group PE1206FRF070R022L
Current Sense Resistors - SMD 22 mOhms 100ppm 1206 1% AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE1206FRF070R022L.
IHS
Datasheet14 pagine2 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
250mW Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 22mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8CWFR022V
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-MP2MF22MU
Res Metal Plate 1206 0.022 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP2KF22MU
Res Metal Plate 1206 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE1206FRF070R022L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.022ohm, 0.0741V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES SMD 0.022 OHM 1% 1/4W 1206
SMD Resistor 1206 22MΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃