Yageo Group PA2512FKF070R005L
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.005ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, 2512
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PA2512FKF070R005L.
IHS
Datasheet10 pagine11 anni fa
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJM1WSF5M0U
SMD Current Sense Resistor, 5 Milliohm, ± 1%, 1 W, 2512 [6432 Metric], Metal Plate
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJMP4MF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP4PF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Current Sense Resistors - SMD; YAGEO; PR2512FKF070R005L; 5 mOhm; 2512; 100 ppm/°C; 1 %
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PA2512FKF070R005L fornite dai suoi distributori.
1W 5mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
RES 0.005 OHM 1% 1W 2512