Yageo Group MF0207FTE52-100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group MF0207FTE52-100R.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet12 pagine4 anni fa
Burklin Elektronik
Future Electronics
_legacy Avnet
SOS electronic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.40%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupMF0207FRE52-100R
Stackpole ElectronicsRNF14FBC100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 100Ohms 0.4W
TE ConnectivityLR1F110R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 110ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F91R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 91Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 110ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group MF0207FTE52-100R fornite dai suoi distributori.
Res, 100R, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Yageo MF0207FTE52-100R
Metal Film Resistors – Through-Hole; YAGEO; MF0207FTE52-100R; 100 Ohm; 1 %; Axial; Conformal
Metal Film Resistors 100Ω 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.4xL6.3mm Through Hole Resistors ROHS
Res Metal Film 100 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Axial FIXED RESISTOR MF0 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.6W 100Ohm ±50ppm/C
Metal film resistor, 100 Ω, 0.6 W, ±1 %, MF0207FTE52-100R
Resistor Type = Metal Film / Resistance Ohm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Power Rating mW = 600 / Voltage Rating V = 350 / Body Diameter mm = 2.4 / Body Length mm = 6.3 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/°C / Termination Type = Wire Lead / Mounting Type = Through Hole