Yageo Group CC0805JRNPOBBN220
500V 22pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group CC0805JRNPOBBN220.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.83%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL21C220JB61PNC
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21C220JBANNNC
50V 22pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C220JCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 22 pF, 100 V, ± 5%, C0G (NP0), 0805 [2012 Metric]
Yageo GroupC0805C220J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 22pF C0G 0805 5%
Yageo GroupC0805C220J5GACTU
Ceramic capacitor, 22 pF, 50 V (DC), ±5 %, SMD 0805 (2012), C0G, C0805C220J5GAC7800
KYOCERA AVX08051A220JAT2A
0805 22 pF 100 V ±5% Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group CC0805JRNPOBBN220 fornite dai suoi distributori.
CAP CER 22PF 500V C0G/NPO 0805 / 22 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.2e-05uF, Surface Mount, 0805
Chip Capacitor (MLCC) 0805 22pF ±5% 500V C0G(NP0)
MLCC, 0805, 22PF, 500V, NP0, 5%; Product Range:YAGEO - CC Series; Capacitance:22pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Voltage Rating:500V; Capacitor Case Style:0805 [2012 Metric]; Operating Temperature ;RoHS Compliant: Yes
MLCC, 0805, 22PF, 500V, NP0, 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:22pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:500V dc; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Series:2238970; Capacitor Case Style:0805; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC; Application:Standard; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:0805; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:500V