Yageo Group CA0612JRNPO9BN331
CA Series 4 Array 330 pF 10V ±5 % Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group CA0612JRNPO9BN331.
IHS
Datasheet18 pagine2 anni fa
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2014-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0603C331J5GACTU
50V 330pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 330 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 330pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Extreme Low ESR Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group CA0612JRNPO9BN331 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00033uF, Surface Mount, CHIP-8
CAPACITOR ARRAY, 0612 330PF 50V CAPACITOR ARRAY, 0612 330PF 50V; CAPACITANCE:330PF; VOLTAGE RATING, DC:50V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:CERAMIC MULTI-LAYER; SERIES:0612; TOLERANCE, :5%; TOLERANCE, -:5%; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR ARRAY, 0612, 330PF, 50V; Capacitance:330pF; Capacitance Tolerance:± 5%; No. of Elements:4; Voltage Rating:50V dc; Capacitor Case Style:0612; No. of Pins:8; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Case Style:0612; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; External Depth:3.2mm; External Length / Height:1mm; External Width:1.6mm; Series:0612; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Application:Standard; Climatic Category:55/125/56; Reel Quantity:4000; Temperature Coeff. +:30ppm/°C; Temperature Coeff. -:-30ppm/°C; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:50V