Welwyn WP5S-470RJT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 470ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Welwyn WP5S-470RJT075.
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Newark
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrizioni
Descrizioni di Welwyn WP5S-470RJT075 fornite dai suoi distributori.
Through Hole Wirewound Resistor, WP-S Series, 470 ohm, 5 W, - 5%, 150 V, Axial Leaded RoHS Compliant: Yes
470¦¸ ¡À5% 5W ¡À200ppm/¡æ 16.5mm
RES, 470R, 5%, 5W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 470ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Wirewound; T