Welwyn WP2S-6R8JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 6.8ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Welwyn WP2S-6R8JA25.
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE FWxxA 0.236Diax0.472L 6.00mmx12.00mm 2W 6.8Ohm ±200ppm/C
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE FWxxA 0.236Diax0.472L 6.00mmx12.00mm 2W 6.2Ohm ±200ppm/C
PanasonicERX-2SJ6R8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-6R8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879352-3
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Welwyn WP2S-6R8JA25 fornite dai suoi distributori.
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 6.8 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
RES, 6R8, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; ; Available until stocks are exhausted Alternative available
6.8¦¸ ¡À5% 2W ¡À200ppm/¡æ 9mm