Welwyn WP1S-10RJA5
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Welwyn WP1S-10RJA5.
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+11.34%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrizioni
Descrizioni di Welwyn WP1S-10RJA5 fornite dai suoi distributori.
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 10 Ohm, 1 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Wirewound Resistors - Through Hole 10 OHM 5% 1W
10¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 6.2mm
WELWYN/TT ELECTRONICS 53895934
RES, 10R, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 10ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Wirewound; Temp