Welwyn WH50-0R47JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.47 Ohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Welwyn WH50-0R47JI.
Newark
Datasheet4 pagine7 anni fa
Datasheet4 pagine11 anni fa
Datasheet4 pagine17 anni fa
Datasheet3 pagine20 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.93%
Descrizioni
Descrizioni di Welwyn WH50-0R47JI fornite dai suoi distributori.
5% ¡À75ppm/¡æ 470m¦¸ 50W 72.5mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 0R47; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kVAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V