Welwyn WH25-0R47JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.47 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Welwyn WH25-0R47JI.
Newark
Datasheet4 pagine7 anni fa
Datasheet4 pagine11 anni fa
Datasheet4 pagine17 anni fa
Datasheet3 pagine20 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Descrizioni
Descrizioni di Welwyn WH25-0R47JI fornite dai suoi distributori.
.47 OHM 5% 25W
RESISTOR, 25W 5% 0R47; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560VAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V