Welwyn W21-47RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 47ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Welwyn W21-47RJI.
IHS
Datasheet3 pagine4 anni fa
Newark
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+3.45%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 47ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER7447RJT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 47Ohm 3W
TE ConnectivityER5847RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityC1047RJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Welwyn W21-47RJI fornite dai suoi distributori.
Wirewound Resistors - Through Hole 3Watt 47 ohm 5%
47¦¸ ¡À5% 3W ¡À75ppm/¡æ 12.7mm
W21-47RJI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, WW 3W 5% 47R; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.5W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Category:J BS9114-N001/JB CECC 40 201-002; Body Diameter:5.6mm; External Length / Height:12.7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:22.75mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:350°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Package / Case:Axial; Power Rating at 25°C:3W; Series:W21; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:100V