Vishay WSL1206R1500DEA
Res Metal Strip 1206 0.15 Ohm 0.5% 1/4W 75ppm/C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R1500DEA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityTL2BR15FTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.15ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 0.165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RSFR15V
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R15L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1206FR-070R15L
250mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8RSJR15V
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R1500DEA fornite dai suoi distributori.
WSL Series 1206 0.25 W 0.15 Ohm ±0.5% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.15ohm, 0.1936V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.15 OHMS,0.5% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL