Vishay WSL0603R0160FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.016ohm, 0.0566V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0603R0160FEA18.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.015ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
WSLP 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 15mOhms 0.4W 2/5W
0603 1/10WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .015 OHM 1%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.015ohm, 0.0548V, 5% +/-Tol, 700ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0603R0160FEA18 fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.2 W,0.016,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL, HI POWER
RES 0.016 OHM 1% 1/5W 0603